Architektura w cegle – jakich materiałów potrzeba do wykonania?

Architektura w cegle – jakich materiałów potrzeba do wykonania?
zrozumiec-sens
Budownictwo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cegła jest bez wątpienia materiałem starym, a dla wielu wręcz archaicznym. Na szczęście, z roku na rok moda na ten materiał wśród inwestorów i dekoratorów wnętrz jest coraz większa. Zatem, gdzie w domu można wykorzystać elementy ceglane? Czy wykorzystanie tego materiału podczas aranżacji współczesnych wnętrz jest zadaniem trudnym?

Cegła, a współczesna architektura

Cegły na plac budowy mogą trafić prosto z cegielni lub też z placu rozbiórkowego. Szczególnie dużą popularnością cieszy się to drugie rozwiązanie, gdyż pozwala na tknięcie w swoje wnętrza odrobiny historii. Oczywiście, cegły świeżo produkowane są również bardzo popularne. Sięgają po nie zwłaszcza inwestorzy, którym zależy na stworzeniu wnętrz bardziej czystych i uporządkowanych (cegły współcześnie produkowane charakteryzują się o wiele większą powtarzalnością w stosunku do tych wypalanych w poprzednim stuleciu).

Oczywiście, budowanie domowej ściany ceglanej nie kończy się na zakupie samych cegieł. Konieczny jest również zakup innym materiałów. Spośród nich niezbędna wydaje się fuga do cegły, która pozwala na estetyczne wypełnienie przestrzeni tworzących się podczas układania płytek ceglanych na ścianie. Co warte zaznaczenia, wybór fugi nie może być przypadkowy. Jej kolor i sposób nałożenia należy dostosować w zależności od przyjętego stylu wiodącego w zaaranżowanym pomieszczeniu. Inną fugę należy bowiem wybrać, tworząc wnętrze w stylu skandynawskim (dominuje biel i jasne kolory), a inną przy projektowaniu miejskiego loftu.   

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Łóżko, czy sofa?
Łóżko, czy sofa?
Sen to jeden z najważniejszych elementów zdrowego trybu życia. Z tego powodu niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego mebla przeznaczonego do […]
Ostatnie wpisy