Architektura w cegle – jakich materiałów potrzeba do wykonania?

Cegła jest bez wątpienia materiałem starym, a dla wielu wręcz archaicznym. Na szczęście, z roku na rok moda na ten materiał wśród inwestorów i dekoratorów wnętrz jest coraz większa. Zatem, gdzie w domu można wykorzystać elementy ceglane? Czy wykorzystanie tego materiału podczas aranżacji współczesnych wnętrz jest zadaniem trudnym?

Cegła, a współczesna architektura

Cegły na plac budowy mogą trafić prosto z cegielni lub też z placu rozbiórkowego. Szczególnie dużą popularnością cieszy się to drugie rozwiązanie, gdyż pozwala na tknięcie w swoje wnętrza odrobiny historii. Oczywiście, cegły świeżo produkowane są również bardzo popularne. Sięgają po nie zwłaszcza inwestorzy, którym zależy na stworzeniu wnętrz bardziej czystych i uporządkowanych (cegły współcześnie produkowane charakteryzują się o wiele większą powtarzalnością w stosunku do tych wypalanych w poprzednim stuleciu).

Oczywiście, budowanie domowej ściany ceglanej nie kończy się na zakupie samych cegieł. Konieczny jest również zakup innym materiałów. Spośród nich niezbędna wydaje się fuga do cegły, która pozwala na estetyczne wypełnienie przestrzeni tworzących się podczas układania płytek ceglanych na ścianie. Co warte zaznaczenia, wybór fugi nie może być przypadkowy. Jej kolor i sposób nałożenia należy dostosować w zależności od przyjętego stylu wiodącego w zaaranżowanym pomieszczeniu. Inną fugę należy bowiem wybrać, tworząc wnętrze w stylu skandynawskim (dominuje biel i jasne kolory), a inną przy projektowaniu miejskiego loftu.   

1 rok temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 2 =