Co będzie potrzebne do wykonania relaksującego masażu?

Nie trzeba wcale udawać się na drogie zabiegi fizjoterapeutyczne, żeby skorzystać z masażu. Można go również wykonać w domu. Oprócz odpowiednich umiejętności potrzebny będzie do tego różnorodny sprzęt. Jakie akcesoria znacznie ułatwiają wykonywanie masażu? 

Oleje i kremy 

Masaż jest znacznie przyjemniejszy, jeśli używa się do niego specjalnych środków pielęgnacyjnych. Wpływają one pozytywnie na skórę i mają właściwości zdrowotne. Wiele olejów i kremów do masażu można znaleźć choćby pod niniejszym adresem https://drogeriapigment.pl/794-oleje-do-masazu. Ekstrakt z korzenia imbiru dla przykładu pomaga poprawić krążenie krwi i pobudzić gospodarkę limfatyczną. Warto kupować także kosmetyki rozgrzewające, które wpływają na mikrokrążenie. Idealnie przydaje się do tego olej sezamowy, który ma dodatkowo właściwości nawilżające. 

Odpowiednie miejsce do masażu  

Dobry masaż ciężko wykonać na zwykłym krześle czy kanapie. Lepiej mieć do tego odpowiednie stanowisko. Najlepiej kupić odpowiedni stół rehabilitacyjny do masażu. Alternatywą są kozetki i leżanki. Masaż nie musi być jednak wykonywany koniecznie na leżąco. Coraz popularniejsze są specjalne fotele. Często są to urządzenia elektryczne, które mają funkcję wałkowania lub ugniatania ciała. Dzięki nim do masażu nie będą potrzebne dodatkowe osoby.

8 miesięcy temu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 5 =