Co możesz zrobić żeby być EKO?

Co możesz zrobić żeby być EKO?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

EKO to skrót od słowa „przyjazny środowisku” w języku szwedzkim, który oznacza znacznie więcej niż tylko świadomość ekologiczną. Chodzi o to, aby być świadomym swojego wpływu na planetę i robić wszystko, co możliwe, aby go zmniejszyć.

Co oznacza „być EKO”?

Oznacza to bycie świadomym swojego wpływu na planetę i robienie wszystkiego, co możliwe, aby go zmniejszyć. Oznacza to nie tylko kupowanie organicznej żywności i zrównoważonych produktów, ale także wspieranie firm, które robią wszystko, aby chronić nasze środowisko. Oznacza to redukcję, ponowne użycie, recykling – i jeszcze trochę!

Jeśli chcesz być bardziej przyjazny dla środowiska, istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Inspiracje znajdziesz na stronie jestemeko.eu. Jednym ze sposobów jest kupowanie ekologicznej żywności i zrównoważonych produktów. Innym sposobem jest wspieranie firm, które robią wszystko, co możliwe, aby chronić nasze środowisko.

Używaj toreb wielokrotnego użytku

Możesz ich używać w sklepie spożywczym, a nawet gdy idziesz na zakupy odzieżowe. Jeśli masz dużo toreb wielokrotnego użytku, trzymaj je w samochodzie, aby zawsze mieć jedną przy sobie. W ten sposób, gdy będziesz poza domem i będziesz musiał coś kupić, nie będziesz musiał używać plastikowej torby!

Kupuj produkty przyjazne dla środowiska

Szukaj produktów, które są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak papier czy szklane butelki. Tego typu produkty nazywane są „upcyklingowymi”, ponieważ zostały poddane recyklingowi i ponownie wykorzystane. Są też zazwyczaj tańsze niż ich fabrycznie nowe odpowiedniki!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego należy bardzo uważać na kleszcze – jak się przed nimi chronić?
Dlaczego należy bardzo uważać na kleszcze – jak się przed nimi chronić?
Wiosna i lato to pory roku, sprzyjające wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Niestety w wielu miejscach, np. w lasach, na łąkach […]
Ostatnie wpisy