Co ubierać, jeżdżąc quadem?

Co ubierać, jeżdżąc quadem?
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda na quadzie staje się z roku na rok coraz bardziej popularna. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to sport dający ogromną frajdę, który dla wielu osób stał się prawdziwą pasją. Początkujący kierowcy mają jednak wiele dylematów związanych z właściwym ubraniem się do tego rodzaju aktywności. Nie wystarczy bowiem zwykła bluza czy spodnie, potrzebny będzie profesjonalny strój składający się z wielu specyficznych elementów, taki jak ten http://www.rabittsport.pl/pl/c/-SPODNIE/2063. Co zatem powinniśmy założyć na jazdę quadem?

Rozbudowane wyposażenie to norma

Jazda w terenie powoduje, że strój jest brudny i lekko podniszczony. Z tego powodu

powinien on być wytrzymały i jednocześnie wygodny. Kompletując ubranie na quad należy również brać pod uwagę pogodę – w ciepłe dni lepiej zrezygnować z wielu warstw, natomiast w zimne warto ubierać się na tzw. cebulkę. Trzeba jedynie pamiętać, aby strój nie krępował naszych ruchów. Odzież dla dorosłych do jazdy quadem powinna obejmować kilka niezbędnych elementów.

Kask – podstawowy sprzęt, bez którego nie można wsiadać na quad. Najlepiej, jeśli posiada lekką skorupę, wygodne zapięcie i wyściółkę, bo spędzamy w nim dużo czasu.

Zbroja – zapewnia najlepszą możliwą ochronę ciała, dlatego powinna zakrywać wszelkie miejsca narażone na urazy. Musi być też właściwie wentylowana i wygodna.

Gogle – chronią nasze oczy przed piachem czy błotem, a ponadto zwiększają widoczność podczas niełatwych wyczynów. Warto kupić taki model, który ma silikonową wyściółkę, bo dzięki temu gogle się nie przesuwają.

Spodnie – służą do ochrony nóg, powinny być dopasowane i wykonane z dobrego jakościowo materiału, najlepiej poliestru. Jeśli chodzi o młodszych kierowców, to polecane są zwłaszcza spodnie fox dla dzieci.

Obuwie – chronią stopy, więc powinny być obudowane plastikiem. Warto się zdecydować na model z kilkoma zapięciami, który zagwarantuje, że w kryzysowym momencie nie zsuną się z nóg.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akcesoria i dodatki, które upiększą wystrój salonu
Akcesoria i dodatki, które upiększą wystrój salonu
Salon to miejsce, w którym możesz się zrelaksować po długim dniu w pracy lub szkole. To jest miejsce dla ciebie […]
Ostatnie wpisy