Czym się kierować przy wyborze sprzętu narciarskiego?

Czym się kierować przy wyborze sprzętu narciarskiego?
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima to piękna pora roku, w której jedną z głównych atrakcji jest oczywiście śnieg, który pozwala nam rzucać się śnieżkami, lepić bałwana, a także jeździć na jakże popularnych nartach. Aby jednak móc jeździć na nartach, potrzebny jest właściwy i dobrej jakości sprzęt. Można go nabyć zarówno w sklepach, takich jak “Contigent buty narciarskie sklep”, gdzie nabyć można np. Voelkl narty, jak i wypożyczyć w coraz częściej spotykanych wypożyczalniach sprzętu narciarskiego. Najważniejszy w tej kwestii jest jednak odpowiedni dobór sprzętu. Czym zatem kierować się podczas jego wyboru?

Wybór sprzętu narciarskiego

Przy doborze nart powinniśmy kierować się przede wszystkim swoimi umiejętnościami, wzrostem oraz wagą. To one mają największy wpływ na to, jaki sprzęt będzie dla nas najlepszy. Dlatego nie powinniśmy w żaden sposób sugerować się ceną, ale wziąć pod uwagę także to jak często zamierzamy korzystać z nart, butów i całej reszty sprzętu przydatnego dla narciarza. Pamiętajmy że buty narciarskie powinny mieć idealnie dobrany rozmiar, tak aby nasza noga była w nich stabilna i nie poruszała się w bucie. Narty zaś powinny sięgać do poziomu naszego podbródka lub czoła, co jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, szczególnie dla początkujących i mało doświadczonych narciarzy. Zbyt krótkie narty mogą bowiem powodować bardzo niekorzystną zmianę środka ciężkości, przez co będą mało stabilne, a przy dużych prędkościach rozwijanych na profesjonalnym stoku, często mogą wypadać z zakrętów i być powodem niebezpiecznych wypadków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego aluminium jest dobrym materiałem do produkcji drabin?
Dlaczego aluminium jest dobrym materiałem do produkcji drabin?
Drabiny aluminiowe są wykonane z aluminium, które jest lekkim, ale mocnym metalem. Dzięki temu są bardzo przenośne i łatwe w […]
Ostatnie wpisy