Dlaczego należy bardzo uważać na kleszcze – jak się przed nimi chronić?

Dlaczego należy bardzo uważać na kleszcze – jak się przed nimi chronić?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosna i lato to pory roku, sprzyjające wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Niestety w wielu miejscach, np. w lasach, na łąkach czy nad rzekami można narazić się na ukąszenie przez kleszcza. Te drobne pajęczaki bez problemu przyczepiają się do ubrań i skóry człowieka. Karmią się one krwią, jednak w trakcie wbicia w ciało mogą przenosić groźne choroby. Najpopularniejsze z nich to borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu. Są to schorzenia zagrażające życiu, więc przed wyjazdem za miasto warto odpowiednio się chronić.

Jakie preparaty skutecznie odstraszają kleszcze?

Czasami mimo zachowania szczególnej uwagi czy założenia dłuższej odzieży można nie zauważyć małego pajęczaka. Dlatego przebywając na świeżym powietrzu, warto zaaplikować na swoje ciało preparat odstraszający kleszcze. Do takich produktów należą głównie spraye i płyny. Są one łatwe w aplikacji i mogą być używane również przez dzieci. Tego typu środki znajdują się chociażby za pośrednictwem strony https://zielonaochrona.pl/preparaty-na-kleszcze/. Nie emitują one nieprzyjemnego zapachu i są bezpieczne dla skóry. Warto jednak unikać kontaktu sprayu czy płynu z oczami i jamą ustną, a po użyciu należy umyć ręce. W przypadku, gdy kleszcz dostał się do ciała, należy jak najszybciej go usunąć. Idealnie sprawdzi się do tego zestaw z pincetą. Środek do usuwania pajęczaków zamraża kleszcza, dzięki czemu można łatwiej i bezpieczniej go usunąć. Warto robić to dokładnie, aby żaden fragment pasożyta nie pozostał w ciele. W przeciwnym razie niezbędna będzie interwencja lekarza. Wyposażenie się w dobrej jakości preparaty pozwoli cieszyć się wspaniałym i bezpiecznym wypoczynkiem na świeżym powietrzu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Folia na samochód – jakie ma zalety jej używanie?
Folia na samochód – jakie ma zalety jej używanie?
Folia samochodowa lub nazywana również car tintingiem to forma zabezpieczenia, którą można zastosować na swoim samochodzie. Służy do ochrony lakieru […]
Ostatnie wpisy