Dlaczego spośród materiałów opałowych warto zdecydować się na pellet?

Dlaczego spośród materiałów opałowych warto zdecydować się na pellet?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od kilku lat można zaobserwować pewną tendencję w zakresie ogrzewania domów jednorodzinnych. Otóż coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnego węgla, drewna czy oleju opałowego na rzecz ekologicznych paliw stałych. Dużą popularność zyskał zwłaszcza pellet wytwarzany z odpadów drzewnych, ponieważ charakteryzuje się stosunkowo niską ceną, a jednocześnie oferuje dobre parametry jakościowe. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w wydajny pellet Warszawa to miasto, gdzie działa wiele punktów posiadających taki produkt w asortymencie.

Spora oszczędność pieniędzy to tylko jedna z korzyści

Pellet jest zazwyczaj sprzedawany w postaci małych granulek o maksymalnej średnicy 8 mm, produkowanych z trocin oraz wiórów tartacznych. W swoim składzie zawiera wyłącznie naturalne substancje (bez szkodliwego kleju), dlatego w trakcie spalania emituje do atmosfery niewielką ilość spalin. Posiada zatem ekologiczny charakter, co jest jedną z jego kluczowych zalet. Oprócz tego pozostawia po sobie znacznie mniej popiołu aniżeli drewno czy węgiel (zaledwie do 0,5%), a dzięki temu odchodzi konieczność nieustannego czyszczenia pieca. Jakby tego było mało, pellet drzewny jest niezwykle komfortowy w użytkowaniu. Przeważnie pakuje się go bowiem w poręczne worki o pojemności 10, 15 lub 20 kg, które są łatwe zarówno w transportowaniu, jak i składowaniu. Oto pozostałe istotne atuty omawianego paliwa stałego:

– atrakcyjna cena – za tonę zapłacimy od 650 do 800 zł (w zależności od klasy),

– w pełni zadowalająca kaloryczność – około 18-19 MJ/kg,

– przyjemny zapach roznoszący się po domu,

– spalanie w nowoczesnych piecach z zasobnikiem – wyróżnia je obsługa ograniczona do niezbędnego minimum.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego włączniki dotykowe tak świetnie sprawdzają się w oświetleniu przedpokoju
Używanie dotykowych wyłączników oświetlenia, zamiast standardowych przełączników, posiada bardzo wiele zalet. Zwłaszcza wtedy, gdy ich elektronika potrafi nawiązać komunikację z […]
Ostatnie wpisy