Folia kiszonkarska – jak wybrać najlepszą?

Folia kiszonkarska – jak wybrać najlepszą?
zrozumiec-sens
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniej folii kiszonkarskiej to poważna sprawa. Wielu rolników wybiera tradycyjną folię kiszonkarską na bazie plastiku, podczas gdy inni wolą bardziej przyjazne dla środowiska materiały, takie jak poliester, aluminium czy papier. Na rynku cały czas pojawiają się też nowe produkty, więc jak wybrać ten najlepszy?

Co warto wiedzieć?

Najlepsza folia kiszonkarska powinna mieć następujące właściwości: musi zapobiegać powstawaniu zarodników, powinna być przezroczysta, tak aby można było przez nią widzieć, ale także pozwalać na lepszą cyrkulację tlenu, i wreszcie – powinna być odporna na rozdarcia. Podczas gdy istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie folii do kiszonki, należy wybrać ją w oparciu o to, jak bardzo jest ona dostosowana do Twoich dokładnych potrzeb. Rozważ te punkty przy wyborze następnej folii do kiszonki. Wybierając odpowiednią folię kiszonkarską dla swojego gospodarstwa, należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Należy wziąć pod uwagę rodzaj produktu, wymagania dotyczące przechowywania i maksymalny okres przechowywania.

Ważny jest rodzaj przechowywanego produktu oraz maksymalny wymagany okres przechowywania. Dla hodowców bydła mlecznego ważny jest również wybór folii, która jest odpowiednia dla jakości mleka. Przy wyborze folii kiszonkarskiej należy również wziąć pod uwagę metodę aplikacji i łatwość jej stosowania. Ponadto, dla różnych upraw mogą być potrzebne różne rodzaje folii kiszonkarskiej – na przykład produkty na bazie słomy, takie jak pszenica czy jęczmień, mogą wymagać innego rodzaju folii niż trawy, takie jak kukurydza czy łodygi kukurydzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oznakowanie drogowe jako nieoceniony element w przestrzeni
Oznakowanie drogowe jako nieoceniony element w przestrzeni
Znaki drogowe, czy to poziome, czy pionowe, są niezbędne do zachowania płynnego i bezpiecznego ruchu na drodze. Nie są przeznaczone […]
Ostatnie wpisy