Frezowanie – na czym polega ten proces obróbki skrawaniem?

Frezowanie – na czym polega ten proces obróbki skrawaniem?
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Frezowanie jest procesem, dzięki któremu można dowolnie wyregulować kształt, rozmiar oraz powierzchnię danego materiału. Najczęściej tym materiałem jest metal, aczkolwiek skrawanie wykorzystuje się także do tworzyw sztucznych, czy drewna. Takiej obróbce można poddać zarówno płaskie, jak i kształtne materiały, np. brzegi gwintów, czy koła zębate. W procesie frezowania uzyskuje się obiekty o dowolnych kształtach i fakturach.

Jakie urządzenie służy do skrawania metalu?

Obróbkę metalu najlepiej zlecić wyspecjalizowanej firmie, np. https://bluehipo.pl/uslugi/frezowanie-cnc. Można mieć wtedy pewność, że poszczególne elementy zostaną przygotowane zgodnie z oczekiwaniami. Do skrawania używa się frezarki CNC. Jest to urządzenie automatyczne i bardzo dokładne. Za wnikanie w głąb materiału odpowiada stal szybkotnąca. Frezarki wykonują ruchy obrotowe, z kolei przedmiot poddawany obróbce – ruch posuwowy. Pozwala to na precyzyjne zdejmowanie warstw metalu z danego materiału. Frezarki mogą mieć postać walca, krążka lub tarczy, co pozwala na dokładne skrawanie każdego rodzaju metalu. Taka obróbka, mimo że jest coraz bardziej zautomatyzowana, powinna być przeprowadzana przez profesjonalistów. Dlatego właśnie warto korzystać z usług firm, które zajmują się tą dziedziną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Deski tarasowe – kompleksowy poradnik
Deski tarasowe – kompleksowy poradnik
Deski tarasowe to najpopularniejszy materiał z wielu powodów. Są łatwe w obróbce, wyglądają świetnie i występują w szerokiej gamie kolorów. […]
Ostatnie wpisy