Kiedy warto wykonać audyt księgowy?

Kiedy warto wykonać audyt księgowy?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Audyt księgowy to nic innego, jak kompleksowe badanie sprawozdania finansowego przeprowadzane przez biegłego rewidenta. Audyt w przeważającej części przypadków sporządza się w celu spełnienia warunków ustawowych, które określa art. 64 ustawy o rachunkowości. Obowiązkowi temu podlegają niemal wszystkie jednostki gospodarcze, w tym: banki i towarzystwa ubezpieczeniowe. Należy jednak zaznaczyć, że poddanie się rewizji finansowej może również wynikać z chęci samego przedsiębiorcy.

W jakim celu przeprowadza się rewizję finansową?

W pierwszej kolejności należałoby wspomnieć, że sprawozdanie przygotowane przez audytora dostarcza niezbędnej wiedzy z zakresu księgowości. Pozwala również na weryfikację dokumentów oraz wprowadzenie zmian w zarządzaniu finansami, które przełożą się na poprawę kondycji firmy. Dodatkowo przedsiębiorstwo, które przeprowadziło audyt, staje się bardziej wiarygodne. Dlatego każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą, powinien zapoznać się z ofertą dostępną na stronie internetowej: http://www.drd.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co latem musi znajdować się w biurze?
Co latem musi znajdować się w biurze?
Lato to szczególny okres w całym roku, gdzie temperatury sprzyjają urlopom i wylegiwaniu się na plaży. Tymczasem wielu z nas […]
Ostatnie wpisy