Jak często należy wykonywać przegląd gaśnic w swojej firmie?

Jak często należy wykonywać przegląd gaśnic w swojej firmie?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji właściciele, zarządcy i użytkownicy budynków firmowych i nie tylko, zobowiązani są do tego, by gaśnice oraz wszelkie urządzenia przeciwpożarowe był sprawne. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ nawet najlepiej zorganizowany i wykonany system zabezpieczeń przeciwpożarowych może nie zadziałać w pełni  właściwie, jeśli sprzęt ten będzie niesystematycznie konserwowany. Zatem jak często należy to robić?

Przepisy dotyczące konserwacji gaśnic

Zgodnie z prawem, przeglądy techniczne oraz konserwację tego sprzętu należy przeprowadzać cyklicznie, zgodnie z zaleceniami producenta i instrukcją danego urządzenia, nie rzadziej jednak jak raz w roku. Ważny jest też sam sposób przeprowadzania tego procesu. Został on określony w Polskich Normach, dokumentacjach technicznych i wspomnianych instrukcjach obsługi.

Urządzenia sprawdzane są przez specjalistyczne firmy, które posiadają stosowne uprawnienia w tym zakresie. Warto skorzystać na przykład z  oferty podanej na stronie https://www.nofire.pl/przeglady-gasnic-warszawa. Podczas takiego przeglądu weryfikowany jest stan wszystkich elementów, między innymi zawleczek, plomb oraz stopień napełnienia gaśnicy proszkiem. Kontroluje się też to, w jaki sposób gaśnice są montowane oraz w jakich miejscach, czy są dobrze widoczne i oznakowane prawidłowo. Urządzenie, które jest sprawne, okleja się w dalszym kroku naklejką, na której znajduje się data inspekcji oraz termin następnej, a także dane firmy, która takie oględziny wykonała.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Maszyna CNC – czym jest i jakie ma zastosowanie?
Maszyna CNC – czym jest i jakie ma zastosowanie?
CNC to skrót od angielskich słów Computer Numerical Control. Jest to technologia, która wykorzystuje komputery do sterowania maszynami przemysłowymi w […]
Ostatnie wpisy