Sterylizacja narzędzi w gabinecie kosmetycznym

Sterylizacja narzędzi w gabinecie kosmetycznym
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z ważniejszych czynników, które mogą zadecydować o tym, czy znajdziemy klientów na nasze usługi kosmetyczne, jest dbałość o higienę. Nie chodzi tu o mycie podłóg, czy też wycieranie kurzy, bo to powinno być oczywiste w tego typu gabinecie. Bardzo istotne jest także sterylizowanie wszelkiego rodzaju frezów, łopatek, cążków i innych akcesoriów, które mają kontakt ze skórą, a nawet krwią osób poddawanych poszczególnym zabiegom. Takie staranne czyszczenie narzędzi da poczucie bezpieczeństwa odwiedzającym nas klientom.

Jak sterylizować

Odmaczanie metalowych akcesoriów w alkoholu oraz wręczanie klientom jednorazowych pilników nie wystarczy, by stwierdzić, że w danym gabinecie dba się o higienę. Narzędzia kosmetyczne wymagają specjalnego traktowania, a do ich sterylizacji najlepsze są autoklawy. Zastosowanie takiego urządzenia sprawi, że wszystkie używane przez nas sprzęty będą idealnie czyste i gotowe do użycia. Poza tym pozbędziemy się szkodliwych drobnoustrojów, którymi możemy zarazić klientów. Aby podkreślić naszą troskę o czystość, wysterylizowane narzędzia wkładajmy do jednorazowych, zamykanych torebek foliowych. Otwieranie takiej paczuszki przy obsługiwanej osobie będzie świadczyło o naszym profesjonalnym podejściu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Folia kiszonkarska – jak wybrać najlepszą?
Folia kiszonkarska – jak wybrać najlepszą?
Wybór odpowiedniej folii kiszonkarskiej to poważna sprawa. Wielu rolników wybiera tradycyjną folię kiszonkarską na bazie plastiku, podczas gdy inni wolą […]
Ostatnie wpisy