W jakiego typu ubiorze niemowlętom będzie dostatecznie wygodnie?

Kobieta spodziewająca się przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka zamartwia się o wiele rzeczy. Do jednej z nich należy kwestia właściwego ubioru maluszka, przy czym nie chodzi tylko o czas wyjścia ze szpitala. Warto się dowiedzieć, w jakich elementach garderoby będzie niemowlęciu dostatecznie wygodnie podczas pierwszych dni w swoim nowym domu.

Wszędzie dobrze, ale najlepiej u mamy

Prawda jest taka, że noworodki potrzebują dużej ilości ciepła. Wysoka temperatura i skrępowanie ruchów kojarzy im się bowiem z przebywaniem w brzuchu matki, gdzie bądź co bądź spędziły całe dziewięć miesięcy swojego istnienia. Ciepłota sprawia, że czują się bezpieczne i szczęśliwe, zwłaszcza jeśli przy okazji słyszą w tle kojący głos ich rodzicielki.

Z tego powodu, kilkudniowe maleństwo najlepiej jest ubierać w dobrze dopasowane ubranka. Nie ma większego znaczenia, czy wybierze się body, pajace czy śpioszki – ważne, by ściśle przylegały do skóry dziecka. To pomoże mu przystosować się do odmiennych warunków świata zewnętrznego. Dopełnieniem całości powinien być rożek, czyli kawałek specjalnie spreparowanego materiału, który pozwala na utrzymanie ciepła i stanowi dla maluszka pewnego rodzaju imitację brzuszka mamy.

Podsumowując, do najważniejszych zadań każdej młodej matki jest zapewnienie niemowlęciu poczucia bezpieczeństwa. Odpowiednia wyprawka dla niemowląt, jak i przemyślany sposób ubierania zdecydowanie potrafi ułatwić to wyzwanie.

3 miesiące temu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + piętnaście =