Jak przekonać dziecko do pierwszej wizyty u dentysty?

Jak przekonać dziecko do pierwszej wizyty u dentysty?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie od dziś wiadomo, że najwięcej strachu wzbudza to, co nieznane. Nie inaczej jest w przypadku dzieci i pierwszej wizyty u stomatologa. Zależnie od wieku można jednak podjąć szereg działań, których celem jest okiełznanie lęków i zaznajomienie maluchów ze wszystkim, co może spotkać ich w czasie kontroli w gabinecie. Na co warto zwrócić uwagę oraz jakie tematy poruszyć w trakcie rozmowy z dzieckiem, by zapewnić mu jak najwyższe poczucie komfortu?

Dentysta nie taki straszny, jak go malują

Kiedy dziecko zajada się słodyczami, wiele osób bardzo często straszy je wizją wypadających zębów i nieuchronnej wizyty u stomatologa. Okazuje się, że takie metody bardzo często przynoszą skutek odwrotny od zamierzonego. Kiedy zatem zauważymy pierwsze problemy z próchnicą u kilkulatka, warto przeprowadzić z nim konstruktywną rozmowę na temat rychłego spotkania z dentystą. Maluchowi należy rzeczowo wyjaśnić co dokładnie czeka go w trakcie takiej wizyty i jakie ewentualne badania oraz zabiegi mogą zostać w jej czasie wykonane. O wielu z nich można wcześniej przeczytać w internecie lub na stronie gabinetu, np. https://www.studio-usmiechu.com/, dzięki czemu obędzie się bez ewentualnych przykrych niespodzianek. Warto także wspomnieć dziecku, że nowoczesny sprzęt pozwala na przeprowadzanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów niemalże bez dyskomfortu dla pacjenta, co z kolei zdecydowanie przekłada się na minimalizowanie negatywnych odczuć. Aby maluch czuł się pewnie, może także zabrać ze sobą niewielką maskotkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co latem musi znajdować się w biurze?
Co latem musi znajdować się w biurze?
Lato to szczególny okres w całym roku, gdzie temperatury sprzyjają urlopom i wylegiwaniu się na plaży. Tymczasem wielu z nas […]
Ostatnie wpisy