Jak przekonać dziecko do pierwszej wizyty u dentysty?

Jak przekonać dziecko do pierwszej wizyty u dentysty?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie od dziś wiadomo, że najwięcej strachu wzbudza to, co nieznane. Nie inaczej jest w przypadku dzieci i pierwszej wizyty u stomatologa. Zależnie od wieku można jednak podjąć szereg działań, których celem jest okiełznanie lęków i zaznajomienie maluchów ze wszystkim, co może spotkać ich w czasie kontroli w gabinecie. Na co warto zwrócić uwagę oraz jakie tematy poruszyć w trakcie rozmowy z dzieckiem, by zapewnić mu jak najwyższe poczucie komfortu?

Dentysta nie taki straszny, jak go malują

Kiedy dziecko zajada się słodyczami, wiele osób bardzo często straszy je wizją wypadających zębów i nieuchronnej wizyty u stomatologa. Okazuje się, że takie metody bardzo często przynoszą skutek odwrotny od zamierzonego. Kiedy zatem zauważymy pierwsze problemy z próchnicą u kilkulatka, warto przeprowadzić z nim konstruktywną rozmowę na temat rychłego spotkania z dentystą. Maluchowi należy rzeczowo wyjaśnić co dokładnie czeka go w trakcie takiej wizyty i jakie ewentualne badania oraz zabiegi mogą zostać w jej czasie wykonane. O wielu z nich można wcześniej przeczytać w internecie lub na stronie gabinetu, np. https://www.studio-usmiechu.com/, dzięki czemu obędzie się bez ewentualnych przykrych niespodzianek. Warto także wspomnieć dziecku, że nowoczesny sprzęt pozwala na przeprowadzanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów niemalże bez dyskomfortu dla pacjenta, co z kolei zdecydowanie przekłada się na minimalizowanie negatywnych odczuć. Aby maluch czuł się pewnie, może także zabrać ze sobą niewielką maskotkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co powinien mieć pracownik budowy
Co powinien mieć pracownik budowy
Praca na budowie jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem. Dość często pracuje się na wysokości, dlatego też trzeba zachować pewne normy bezpieczeństwa. […]
Ostatnie wpisy