Jak wysyłać drogocenne przedmioty w bezpieczny sposób?

Jak wysyłać drogocenne przedmioty w bezpieczny sposób?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie każda przesyłka jest gwarancją bezpiecznego dotarcia do właściciela. Tani list ekonomiczny może się gdzieś zagubić, a słabej jakości koperta może uszkodzić wartościowe przedmioty. W przypadku biżuterii czy pamiątek rodzinnych nie powinno się oszczędzać i postawić na jakościowy rodzaj przesyłki. O czym pamiętać w takich przypadkach? 

W czym wysyłać przesyłki? 

W zależności od przedmiotu należy postawić na inną kopertę lub karton. Wiele zależy oczywiście od wielkości. W przypadku zegarka lub wisiorka idealna będzie koperta bezpieczna C3. Posiada ona dodatkowo trójwarstwową folię LDPE, która chroni przedmioty przy transporcie czy spadku z wysokości. Wszystkie rodzaje bezpiecznych kopert (m.in. B5, B4 czy K70) można kupić w różnych wymiarach. W przypadku większych przedmiotów należy postawić na wytrzymały karton. W razie szklanych czy ceramicznych akcesoriów obowiązkowe jest dodatkowe owinięcie folią bąbelkową. 

Jaki rodzaj przesyłki wybrać? 

W przypadku drogocennych przedmiotów nie warto stawiać na wysyłki ekonomiczne. Poczta i firmy kurierskie gwarantują dostarczenie przesyłki, ale jedynie przy opcji priorytetowej. W takich wypadkach nie ma co oszczędzać, bo można utracić cenne przedmioty. Osobną kwestią są przesyłki za granicę, gdzie powinno się korzystać z usług najbardziej sprawdzonych firm kurierskich, rzadziej poczty. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Słodkie pyszności jako ciekawa forma reklamy firmy
Któż nie lubi słodyczy? Na widok niespodziewanego, słodkiego upominku w otwartej paczce ze sklepu internetowego na naszych twarzach pojawia się […]
Ostatnie wpisy