Jak wysyłać drogocenne przedmioty w bezpieczny sposób?

Jak wysyłać drogocenne przedmioty w bezpieczny sposób?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie każda przesyłka jest gwarancją bezpiecznego dotarcia do właściciela. Tani list ekonomiczny może się gdzieś zagubić, a słabej jakości koperta może uszkodzić wartościowe przedmioty. W przypadku biżuterii czy pamiątek rodzinnych nie powinno się oszczędzać i postawić na jakościowy rodzaj przesyłki. O czym pamiętać w takich przypadkach? 

W czym wysyłać przesyłki? 

W zależności od przedmiotu należy postawić na inną kopertę lub karton. Wiele zależy oczywiście od wielkości. W przypadku zegarka lub wisiorka idealna będzie koperta bezpieczna C3. Posiada ona dodatkowo trójwarstwową folię LDPE, która chroni przedmioty przy transporcie czy spadku z wysokości. Wszystkie rodzaje bezpiecznych kopert (m.in. B5, B4 czy K70) można kupić w różnych wymiarach. W przypadku większych przedmiotów należy postawić na wytrzymały karton. W razie szklanych czy ceramicznych akcesoriów obowiązkowe jest dodatkowe owinięcie folią bąbelkową. 

Jaki rodzaj przesyłki wybrać? 

W przypadku drogocennych przedmiotów nie warto stawiać na wysyłki ekonomiczne. Poczta i firmy kurierskie gwarantują dostarczenie przesyłki, ale jedynie przy opcji priorytetowej. W takich wypadkach nie ma co oszczędzać, bo można utracić cenne przedmioty. Osobną kwestią są przesyłki za granicę, gdzie powinno się korzystać z usług najbardziej sprawdzonych firm kurierskich, rzadziej poczty. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co może przydać się na wakacjach?
Co może przydać się na wakacjach?
Przygotowując się do wakacyjnego wyjazdu, zazwyczaj skupiamy się przede wszystkim na samej walizce oraz ubraniach, które do niej spakujemy. W […]
Ostatnie wpisy