Jak zaplanować siłownię zewnętrzną?

Jak zaplanować siłownię zewnętrzną?
zrozumiec-sens
Budownictwo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od kilku ładnych lat w naszym kraju panuje moda na zdrowy tryb życia. Dużą popularnością cieszą się choćby siłownie zewnętrzne zlokalizowane w plenerze (tzw. outdoor fitness), które stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych siłowni stacjonarnych. Coraz częściej są one realizowane w przydomowych ogrodach w celu zapewniania całej rodzinie możliwości ćwiczenia przez okrągły rok. 

Funkcjonalne sprzęty to podstawa

Siłownia zewnętrzna to nic innego jak wydzielone miejsce na świeżym powietrzu, wyposażone w liczne urządzenia rekreacyjne. Większość z nich jest zamontowanych na stałe i pozwala na całkowicie darmowe wykonywanie różnych ćwiczeń w celu poprawy zdolności fizycznych organizmu i ogólnej wydolności, a także rozbudowania tkanki mięśniowej. Kluczową rolę w takim miejscu odgrywają oczywiście poszczególne sprzęty, które powinny przede wszystkim być wykonane z wystarczająco solidnych materiałów (np. stali nierdzewnej) i posiadać wszelkie niezbędne certyfikaty poświadczające bezpieczeństwo użytkowania. Do każdego z nich musi być ponadto dołączona czytelna instrukcja obsługi. Pozostałe istotne wymagania to nieskomplikowana eksploatacja oraz prosty, ale estetyczny design.

Do najważniejszych urządzeń pożądanych w siłowni plenerowej zaliczamy:

– orbitreki, wioślarze, steppery i prasy nożne (sprzęty jednostanowiskowe)

– drążki uniwersalne i wahadła podwójne (sprzęty dwustanowiskowe)

– wyciągi górne, prostowniki pleców, poręcze

– rozbudowane konstrukcje drabinkowe z kategorii street workout

O ich projektowaniu i budowaniu można dowiedzieć się więcej na https://www.silownieogrodowe.com/proces-zamawiania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Remont – czy warto zlecić to firmie zewnętrznej?
Remont – czy warto zlecić to firmie zewnętrznej?
Remontowanie pomieszczenia nie jest łatwe, jeśli wiąże się z gruntownymi zmianami. Drobne zmiany w wystroju również są efektowne, jednak czasem […]
Ostatnie wpisy