Jakie części samochodu należy sprawdzić przed wyjazdem w daleką trasę?

Jakie części samochodu należy sprawdzić przed wyjazdem w daleką trasę?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjazdy samochodem w dalekie trasy są bardzo popularne. Przede wszystkim zapewniają większy komfort jazdy i możliwość wzięcie ze sobą większego bagażu niż podczas przemieszczania się pociągiem. Zanim jednak auto wyjedzie w drogę, warto wykonać podstawowe sprawdzenie pojazdu pod kątem technicznym. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka awarii w trasie i stresu związanego z szukaniem serwisu daleko od domu. To samo tyczy się samochodów ciężarowych, wyjeżdżających z transportem. Przed każdym dłuższym wyjazdem należy dokonać przeglądu swojej ciężarówki. Jakie części warto zatem przejrzeć? 

Układ hamulcowy 

Przed długim wyjazdem warto sprawdzić działanie układu hamulcowego. Najlepiej, aby takiego przeglądu dokonał mechanik. Sprawdzi wówczas stan klocków i tarcz hamulcowych. Bardzo ważną funkcję pełni również płyn hamulcowy. Warto upewnić się, że jego stan i jakość są odpowiednie. Jeżeli są jakiekolwiek uchybienia to warto dokonać naprawy przed wyjazdem, żebyśmy nie zostali zaskoczeni w trasie. Oczywiście, jeśli chodzi o zakup części do tirów i samochodów osobowych, należy wybierać tylko autoryzowane i certyfikowane sklepy. Dzięki temu będziemy pewnie, że mamy akcesoria najwyższej jakości, które posłużą nam o wiele dłużej niż części z nieznanych źródeł. 

Opony 

Stan opon jest równie ważny. Wpływa on przede wszystkim na przyczepność samochodu i zapobiega wpadnięciu w poślizg. Wbrew pozorom nawet letni deszcz przy łysych oponach może okazać się niebezpieczny. Nie można więc na nich oszczędzać i wymieniać od razu, gdy zobaczymy, że zaczynają tracić swój pierwotny wygląd. Należy ponadto upewnić się, że koła są odpowiednio napompowane. Jeżeli nie, warto udać się do najbliższego kompresora i zadbać o odpowiednie ciśnienie. Warto również zastanowić się czy za uciekającym powietrzem nie stoi jakaś niewielka dziurka bądź uszkodzony wentyl. W razie problemów warto uporać się z usterką przed wyjazdem w podróż.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zareklamować swoją restaurację?
Jak zareklamować swoją restaurację?
Kluczem każdego udanego biznesu jest odpowiednia reklama. Coraz częściej wracamy jednak do dawnych form reklamy, które wyglądały nie tylko wyjątkowo […]
Ostatnie wpisy