Klasyczny i nowoczesny styl – czy można go połączyć w salonie?

Klasyczny i nowoczesny styl – czy można go połączyć w salonie?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klasyka zawsze sprawdza się najlepiej. Nigdy nie wychodzi z mody i nawet osoba niewprawiona w urządzaniu wnętrz poradzi sobie z aranżacją tego typu elementów. Warto również zwrócić uwagę, że stanowi ona świetne tło dla innych stylów. Chcąc nadać przestrzeni nowoczesny charakter, wystarczy dodać kilka bardziej futurystycznych form. Wybierając loftową lampę składającą się z żarówek na kablach oplecionych wokół belki lub krzesła wykonanego z przezroczystego tworzywa sztucznego, uzyskamy efekt z pierwszych stron gazet wnętrzarskich. Proste i lekkie dekoracje doskonale uzupełnią klasykę, którą cenimy np. w meblach bydgoskich, więc jeśli nie chcemy inwestować dużych kwot i mamy całe niezbędne wyposażenie, warto postawić na najmodniejsze dodatki. Może to być obraz w stylu pop-art, dywan z graficznymi wzorami, czy też wazon o minimalistycznych kształtach.

W jakich przypadkach warto postawić na klasykę?

Elementy wystroju, które dużo kosztują, albo z różnych względów zostają z nami na dłużej, powinny charakteryzować się prostotą i elegancją. Dobrze jest więc zainwestować w klasyczny, drewniany stół, porządną sofę, czy efektowną szklaną witrynę. Takie meble nie poddadzą się upływowi czasu i przez lata będą wpisywać się w kolejne trendy. W duchu nowoczesności możemy natomiast wybrać fotel relaksacyjny, krzesła lub inne siedziska. Nie warto jest wydawać dużych kwot na modne wyposażenie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że futurystyczny styl szybko nam się znudzi i zacznie wyglądać kiczowato. Wtedy wystarczy pozostawić nieśmiertelną klasykę, zainwestować w kilka nowych dodatków i ponownie odmienić charakter głównego pomieszczenia w naszym domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Choroby serca – jakie objawy powinny być niepokojące?
Serce, jest obok mózgu, jednym z najważniejszych narządów. O jego chorobach mówi się zwykle w kontekście chorób całego układu krwionośnego. […]
Ostatnie wpisy