Łóżko, czy sofa?

Sen to jeden z najważniejszych elementów zdrowego trybu życia. Z tego powodu niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego mebla przeznaczonego do tej czynności, który zagwarantuje optymalny komfort i pełnię bezpieczeństwa. Najczęściej rolę miejsca do spania pełni łóżko jednoosobowe albo dwuosobowe, ale niektórzy decydują się też na rozkładaną sofę. Każde z tych rozwiązań posiada określone atuty oraz wady – zostaną one przedstawione w kolejnym akapicie.

Podstawowym czynnikiem wyboru jest metraż pomieszczenia 

Łóżko z wytrzymałym stelażem oraz wygodnym materacem (piankowym, sprężynowym lub termoelastycznym) to doskonały wybór dla osób, którym zależy na maksymalnym komforcie w trakcie snu. W sypialniach średnich i dużych najlepiej sprawdzają się konstrukcje o wymiarach 160×200 cm, ponieważ są wystarczająco szerokie i długie dla większości par. Oczywiście w sklepach są też dostępne niezliczone egzemplarze jednoosobowe. Warto wybierać funkcjonalne wersje z wysuwaną szufladą na pościel. Do wad łóżek zaliczamy ich rozmiar (zajmują sporą przestrzeń w pokoju) i ograniczoną funkcjonalność (służą głównie do wypoczynku w pozycji leżącej).

Jeśli zależy nam na tych dwóch parametrach, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się rozkładana sofa. Za dnia jest ona bowiem niezwykle wygodnym miejscem do siedzenia oraz spędzania wolnych chwil (np. w trakcie oglądania telewizji), nocą zaś można ją bardzo łatwo zamienić na łóżko. Taki mebel gwarantuje lepsze wykorzystanie przestrzeni w niewielkich mieszkaniach, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.  Wiele interesujących sof wypoczynkowych znajdziemy w ofercie tego konkretnego sklepu: https://meblem4.pl/sofy-wypoczynkowe-2-osobowe,c422.html.

1 rok temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − 10 =