Projekt domu – czy warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy?

Projekt domu – czy warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy?
zrozumiec-sens
Budownictwo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decyzja o budowie domu, dla większości osób jest decyzją na całe życie. Trzeba zatem dobrze przemyśleć, jak powinien on wyglądać, jaki mieć układ pomieszczeń oraz ich wielkość. Kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniego projektu. Jest kilka możliwości. Można kupić gotowy, zdecydować się na usługę architekta lub profesjonalnej firmy projektowej.

Projekt na zamówienie

Ogromną zaletą tej opcji jest możliwość dopasowania przestrzeni do potrzeb własnych i rodziny. Inwestor zyskuje możliwość decydowania o każdym szczególe, np. o tym jakie materiały powinny być użyte. Taki dom będzie z pewnością oryginalny i funkcjonalny.

Innym rozwiązaniem, które oszczędza dużo czasu, jest wynajęcie firmy, np. takiej jak DrewHouse, która oferuje kompleksowe usługi, poczynając od zaprojektowania lub przerobienia projektu, który został znaleziony w internecie, do wykonania całej realizacji, nawet pod klucz.

Gotowy projekt

Jest to świetna opcja dla osób, które chcą jak najszybciej zbudować dom. Dużo czasu oszczędza się, jeśli chodzi o spotkania z projektantem, czy wymyślanie od początku całej koncepcji. Jest to również zdecydowanie tańsza możliwość, ponieważ jeden projekt jest sprzedawany różnym klientom.

Taki wariant ma jednak kilka wad. Taki sam budynek może zbudować na przykład nasz sąsiad. Klient nie ma również wpływu na rozmieszczenie pokoi, ich wielkość, czy kształt. Dodatkowo gotowy projekt może nie wpisywać się w Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego i podczas ubiegania się o pozwolenie na budowę, może zostać odrzucony. Samodzielne sprawdzenie, czy  spełnia on odpowiednie kryteria, dla osoby niemającej wykształcenia technicznego, może być problematyczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak odpowiednio zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą?
Jak odpowiednio zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą?
Istnieje wiele sposobów, aby chronić swój samochód przed kradzieżą. Najlepszym sposobem jest nigdy nie pozostawiać samochodu uruchomionego bez nadzoru, ale […]
Ostatnie wpisy