Sprzęt niezbędny do rehabilitacji w domu po operacji

Sprzęt niezbędny do rehabilitacji w domu po operacji
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja po przebytych zabiegach i operacjach, kontuzje czy wszelkiego rodzaju choroby niejednokrotnie wykluczają pacjenta z życia codziennego, a do egzystowania niezbędne są wszelkiego rodzaju pomoce medyczne. Jaki sprzęt rehabilitacyjny ułatwi opiekę nad chorym oraz funkcjonowanie rekonwalescenta? Skąd można zdobyć potrzebne urządzenia?

Sprzęt i wyposażenie rehabilitacyjne – charakterystyka 

Podczas rekonwalescencji po operacji, wymaga się w wielu przypadkach, zaopatrzenia się w niezbędne przedmioty medyczne, które ułatwią funkcjonowanie, jak również pomogą dosłownie”stanąć na nogi”. Wiele z nich przeznaczonych jest do użytku ogólnego, inne mają zapewnić specjalistyczne leczenie.  Wśród małych i podręcznych akcesoriów można wyróżnić:

– kaczki, baseny,

– podkłady,

– drabinki,

– laski, kule, chodziki,

– pampersy, pończochy uciskowe i wiele innych.

 

Większy i bardziej specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny to przede wszystkim:

 

– łóżka rehabilitacyjne,

– koncentratory tlenu,

– wózki inwalidzkie,

– podnośniki,

– respiratory, itp.

 

Koncentrator tlenu Warszawa to jeden z niezbędnych artykułów, który powinien znaleźć się na wyposażeniu osób zmagających się z chorobami płuc. Dzięki jego pracy pacjentowi zostaje podany czysty tlen, który wspomaga pracę płuc. Przepływ tlenu możliwy jest do regulacji, a powietrze odpowiednio nawilżone. Tego rodzaju maszyna posiada w zestawie odpowiedniej długości kaniule, dzięki którym tlen dostaje się do górnych dróg oddechowych pacjenta. 

Skąd zdobyć sprzęt medyczny?

Sprzęt rehabilitacyjny można zakupić lub wypożyczyć w specjalnie utworzonych sklepach i salonach medycznych. Wypożyczenie wózka inwalidzkiego na terenie warszawy, a także innych akcesoriów nie sprawi większego problemu, a bogata oferta punktów pozwoli dobrać odpowiedni produkt do potrzeb i wymagań pacjenta. Urządzenia można wypożyczyć na ustalony okres czasu, podpisując specjalnie skonstruowaną umowę pomiędzy wypożyczalnią, a klientem. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pozycjonowanie i optymalizacja – czyli 4 sposoby na lokalne pozycjonowanie
Pozycjonowanie i optymalizacja – czyli 4 sposoby na lokalne pozycjonowanie
Lokalne pozycjonowanie to sztuka odnajdywania swojego miejsca na lokalnym rynku, w swojej najbliższej przestrzeni. Zrozumienie odbiorców i sposób dotarcia do […]
Ostatnie wpisy