Wybór typu nagrobka i innych elementów zdobniczych

Wybór typu nagrobka i innych elementów zdobniczych
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nagrobek to ważny element pożegnania zmarłego, przez który wyrażany jest szacunek do niego. To również część tradycji chrześcijańskiej i innych systemów wierzeń. Współczesne zakłady pogrzebowe i kamieniarskie proponują ogromny wybór pomników nagrobnych, które nie tylko prezentują się bardzo estetycznie, ale są również trwałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Nagrobki możemy podzielić na kilka rodzajów, które rozróżniamy przede wszystkim ze względu na materiał, z którego powstały oraz kształt. Najczęściej wytwarzane są z granitu, który cechuje się dużą wytrzymałością, a także różnorodnością odcieni oraz wzorów. Z kolei najbardziej popularne są płyty płaskie z pionową taflą, na której umieszczone są napisy, a także krzyż.  Do najczęściej występujących zalicza się nagrobki pionowe, które pojawiają się przede wszystkim na cmentarzach wojskowych przeznaczonych dla weteranów wojennych.

Jak wygląda nagrobek?

Po wybraniu materiału oraz płyty nagrobka, warto zastanowić się nad elementami ozdobnymi. Poza napisami czy symbolami religijnymi wiele osób decyduje się na umieszczenie zdjęcia zmarłej osoby. Pięknie prezentuje się fotografia z porcelany, o której wykonaniu dowiedzieć się można więcej pod poszczególnym adresem internetowym https://opal.lublin.pl/. Obrazek przyklejany jest do płyty za pomocą silnie wiążącego kleju silikonowego, który zapewnia stabilność, jak i trwałość zdjęcia na pomniku. Ta forma druku zapewnia również bardzo atrakcyjny wizualnie efekt i wierne odwzorowanie rzeczywistego obrazu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zbiorniki buforowe – pomoc w wyborze
Zbiorniki buforowe – pomoc w wyborze
Zbiorniki buforowe, nazywane też buforami ciepła, pełnią funkcję magazynów energii. Wykorzystane są przede wszystkim do ogrzewania budynków mieszkalnych i przemysłowych. […]
Ostatnie wpisy