Zbiorniki wodne – jakie czynności należy wykonywać przy ich posiadaniu?

Zbiorniki wodne – jakie czynności należy wykonywać przy ich posiadaniu?
zrozumiec-sens
Budownictwo
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy właściciel jeziora, stawu czy oczka wodnego spotka się z czasem z zarastaniem i wypłycaniem zbiornika. Co prawda jest to proces naturalny, ale każdy chciałby zachować jak największą powierzchnię wodną. Poza tym zbiorniki wodne ulegają zanieczyszczeniu lub są niedotlenione. Jak zatem o nie dbać, by zachowały swój pierwotny charakter i stanowiły idealne środowisko dla żyjących w nich organizmów?

Czyste i zdrowe środowisko wodne

W zakres dbania o zbiornik wodny zalicza się jego odpowiednie dotlenienie. Świetnie nadają się do tego dyfuzory rurowe. Posiadają one membranę, która dostarcza drobne pęcherzyki do miejsca docelowego. Dzięki temu cała powierzchnia jest idealnie zaopatrywana w tlen – niezbędny składnik dla funkcjonowania całego ekosystemu. Poza tym należy zadbać o odpowiednią czystość tego środowiska. Można to zrobić na różne sposoby. Niektórzy wykorzystują urządzenia mechaniczne, inni chemiczne albo bakteryjne. Ten ostatni sposób polega na wpuszczaniu bakterii do zanieczyszczonego zbiornika. Zamieniają one procesy gnilne sinic i glonów w działanie fermentacyjne, co sprzyja szybkiemu oczyszczaniu zbiornika. Krótko rzecz ujmując, wszelkie zanieczyszczenia stają się dla nich pokarmem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie parametry są istotne przy wyborze drukarki 3D?
Jakie parametry są istotne przy wyborze drukarki 3D?
Jeśli chodzi o drukarki 3D, to dla większości naszych rodaków ciągle jest to zagadnienie mało znane. Jednak trzeba przyznać, że […]
Ostatnie wpisy