Automatyzacja systemu nawadniania w gospodarstwie rolnym

Automatyzacja systemu nawadniania w gospodarstwie rolnym
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Innowacyjne systemy nawadniające to skomplikowane układy, które wymagają znajomości obsługi i zasad użytkowania maszyn. Nowoczesne rolnictwo coraz częściej wymaga wprowadzenia technik i technologii, które dostosowywane są do poszczególnych upraw.

Aktualne trendy w systemach nawadniania

Zindywidualizowanie podejścia do różnych gatunków roślin sprawia, że zarówno sposób uprawy, jak i technologia nawadniania (w tym częstotliwość i czasu polewania) z roku na rok ulegają zmianom i regulacjom. Efektywne nawadnianie to przede wszystkim inwestycja w automatyczny system, który pozwala na wykorzystywanie wód gruntowych, odwiertów oraz innych źródeł wody do nawadniania. Dla zwiększenia wydajności warto zainwestować w wysokiej jakości zawór pierwszeństwa VV300, który kieruje przepływem w instalacji w zależności od ciśnienia wejściowego. Urządzenie to jest bardzo przydatne w rolnictwie ze względu na jego niezawodność. Zawory tego typu są stosowane w instalacjach, gdzie występuje ograniczenie ciśnienia wejściowego.

Nawadnianie a rolnictwo

Sterowanie nawadnianiem nie sprowadza się tylko do dostarczania wody roślinom uprawnym. Jest to kompleksowe działanie mające na celu kontrolę dynamiki frontu zwilżania i zasobów nawadniania gleb.
Solidne elementy i części, jakie znajdziesz na: https://astra-automatyka.pl/producent/johnson-controls-produkty, pomogą stworzyć automatyczny system nawadniania minimalizujący zanieczyszczenia gleb i wód gruntowych. Dlatego warto pamiętać, że każde rozwiązanie tego typu jest ściśle powiązane ze środowiskiem i od sprawności zakupionej aparatury zależy anty- lub proekologiczne działanie twojego gospodarstwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czego służą produkty spożywcze?
Do czego służą produkty spożywcze?
Barwniki spożywcze mają szerokie zastosowanie zwłaszcza w cukiernictwie. Wykorzystuje się je bowiem do barwienia różnego rodzaju wypieków dzięki czemu są […]
Ostatnie wpisy