Dlaczego kominy się psują? Oto odpowiedź

Dlaczego kominy się psują? Oto odpowiedź
zrozumiec-sens
Budownictwo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kominy wykonane są z materiałów murowanych, które z czasem mogą ulec zniszczeniu. Najczęstsze problemy z konstrukcją komina to pęknięcia w spoinach zaprawy lub między cegłami oraz pęknięcia w samym przewodzie kominowym. Problemy te mogą być spowodowane normalnym zużyciem w czasie, ale są również często oznaką niezrównoważonego systemu kominowego, który nie jest wentylowany prawidłowo.

Co się może stać z nieczyszczonym kominem?

Komin może się zatkać kreozotem i innymi osadami, które mogą powodować pożary. Jeśli masz nie wyczyszczony komin, Twój kominek nie będzie działał prawidłowo. Jest to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również sprawi, że Twój dom będzie zimniejszy w zimie, ponieważ ciepło z palnika na drewno lub grzejnika gazowego nie będzie mogło prawidłowo uciec. Nieczyszczone kominy mogą również powodować przedostawanie się tlenku węgla do domu. Jest to niebezpieczny gaz, który może powodować bóle i zawroty głowy oraz inne objawy. Jeśli zauważysz te objawy u siebie lub swojej rodziny, ważne jest, aby natychmiast zlecić czyszczenie komina.

Jak dbać o komin?

Ważne jest, aby co roku poddawać komin czyszczeniu i kontroli. Jeśli tego nie zrobisz, możesz narazić siebie i swoją rodzinę na ryzyko pożaru i zatrucia tlenkiem węgla. Profesjonalista wyjdzie i wyczyści Twój komin, a także sprawdzi, czy nie ma w nim pęknięć lub uszkodzeń, które mogłyby spowodować problemy w przyszłości. On lub ona sprawdzi również, czy nie ma żadnych przecieków w przewodzie kominowym, które pozwoliłyby dymowi z palnika na drewno lub grzejnika gazowego uciec do domu, a nie na zewnątrz przez otwór w dachu. Jeśli jest Ci potrzebny kominiarz Lublin słynie z dobrych kominiarzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich branżach niezbędne są urządzenia chłodnicze?
Chłodnia to pomieszczenie, które znajduje zastosowanie do specjalistycznego przechowywania produktów. Panująca w niej temperatura nie powinna być wyższa niż otoczenia. […]
Ostatnie wpisy