Dlaczego pellet stanowi ekologiczną alternatywę dla węgla?

Dlaczego pellet stanowi ekologiczną alternatywę dla węgla?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pellet to coraz popularniejszy materiał opałowy, który jest chętnie wykorzystywany w nowobudowanych i modernizowanych obiektach. Stanowi ekologiczną alternatywę dla węgla, szczególnie na obszarach, w których spalanie węgla jest lub niedługo zostanie zakazane. Warto sprawdzić, z czego wynika przewaga pelletu jako materiału opałowego.

Pellet a węgiel

Węgiel jest paliwem kopalnianym, natomiast pellet to materiał grzewczy powstający z odpadów w tartakach, a więc z drzewa. Bilans dwutlenku węgla w przypadku pelletu jest korzystniejszy, ponieważ trafia go do atmosfery tyle, ile pochłonęło drzewo w procesie fotosyntezy – w końcowym zestawieniu bilans wychodzi więc na zero. Podczas spalania węgla dwutlenku węgla dostaje się do atmosfery znacznie więcej, ponieważ związek ten od milionów lat spoczywał w ziemi. Podczas spalania węgla powstaje znacznie więcej popiołu niż przy spalaniu pelletu. O ile popiół z pelletu można wykorzystać jako cenny nawóz, nie można tego samego powiedzieć o popiele powstającym ze spalania węgla – trzeba go utylizować.

Czy warto wybrać piec na pellet?

Pellet to paliwo mające przyszłość, szczególnie w dobie coraz większej ilości zakazów palenia węgla. Warto kupować z dobrego źródła pellet Śląskie, jest jednym z województw, które ma go pod dostatkiem za sprawą wielu przedstawicieli z branży. Dzięki temu można przyczynić się do ochrony środowiska i przy okazji oszczędzać pieniądze. Pellet nie jest bowiem paliwem wyjątkowo drogim – jedynie zakup kotła wiąże się większym kosztem niż w przypadku węgla czy ekogroszku, natomiast koszty jego eksploatacji są bardzo atrakcyjne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czego wykorzystuje się przetwory owocowe?
Do czego wykorzystuje się przetwory owocowe?
Przetwory owocowe są idealnym sposobem na to, aby cieszyć się smacznymi owocami poza sezonem. Mają one szerokie zastosowanie w kuchni […]
Ostatnie wpisy