Ile kosztuje wypożyczenie asystora kaszlu?

Ile kosztuje wypożyczenie asystora kaszlu?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przewlekły kaszel to schorzenie niezwykle nieprzyjemne dla chorego, a jego przyczyną są przeważnie wirusy, bakterie oraz alergeny. W skutecznej walce z tą dolegliwością pomagają z jednej strony różnego rodzaju inhalacje, syropy i tabletki, z drugiej zaś profesjonalne urządzenia ułatwiające eliminowanie wydzielin czy nabieranie powietrza w płuca. Bardzo funkcjonalnym i przydatnym sprzętem jest przede wszystkim asystor kaszlu, zwany też koflatorem. Znajdziemy go w ofercie wielu sklepów internetowych, takich jak choćby ten: https://oddychasz.pl/Maski-CPAP-c115.

Oddychanie nie musi sprawiać problemów 

Asystor kaszlu to urządzenie pomagające pacjentowi zarówno w odrywaniu, jak i usuwaniu wydzieliny w postaci np. flegmy. Działa ono na takiej zasadzie, że we wstępnej fazie wdmuchuje sporą ilość powietrza do płuc, a następnie – w trakcie kaszlu – wywołuje nagłą zmianę kierunku ciśnienia, co skutkuje gwałtownym opróżnieniem płuc i prawidłowym przemieszczaniem się wydzieliny. W ten sposób nasze drogi oddechowe zostają skutecznie udrożnione, co w znacznym stopniu ułatwia późniejsze oddychanie (ryzyko ponownego wystąpienia infekcji jest ograniczone). Omawiany sprzęt można stosować w połączeniu ze specjalną maską twarzową, ewentualnie ustnikiem. Większość dostępnych na rynku modeli jest wyposażona w sporej wielkości ekran i panel sterowania, a elementem zasilającym jest akumulator lub sieć elektryczna. Każdy profesjonalny koflator umożliwia monitorowanie objętości oddechowej oraz szczytowego przepływu podczas kaszlu. Koszt tego urządzenia jest spory, bo wynosi od 15 000 do 20 000 zł – oczywiście w zależności od klasy i funkcjonalności. Na szczęście jeśli chodzi o asystor kaszlu wypożyczenie go jest opcją alternatywną. Za miesięczne użytkowanie zapłacimy w tym przypadku około 700-900 zł.  

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sposoby na spędzenie wolnego czasu z rodziną
Sposoby na spędzenie wolnego czasu z rodziną
W wielu rodzinach mało czasu spędza się na wspólne przedsięwzięcia. Już od początku dnia rozchodzimy się do swoich zajęć i […]
Ostatnie wpisy