Jak sobie radzić podczas wystąpienia okresu?

Jak sobie radzić podczas wystąpienia okresu?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdego miesiąca zdrowa kobieta nie będąca w ciąży, począwszy od okresu dojrzewania aż do menopauzy, miesiączkuje. Na początku to poważna rewolucja, na którą należy dziewczynkę właściwie przygotować, przedstawiając jej powody występowania okresu oraz jego celowość. To również czas, by przedstawić młodej kobiecie w jaki sposób powinna sobie radzić z comiesięcznym plamieniem i jaki rodzaj środków higienicznych będzie dla niej odpowiedni. Zanim sama zdecyduje, który z nich zapewnia jej największą swobodę i komfort, dobrze żeby poznała pełny ich zakres. Jedną z możliwości są wkładki higieniczne, które cechują się najmniejszą chłonnością i sprawdzą się pod koniec miesiączkowania lub gdy plamienie jest naprawdę niewielkie. Wkładki są wygodne, ponieważ są niewidoczne, łatwo je schować do torebki i nie zajmują wiele miejsca. Z czego można jeszcze skorzystać w trakcie miesiączki?

Bezpieczeństwo i higiena

Kolejnym popularnym środkiem higienicznym są podpaski, które dostępne są w wielu wariantach: chłonności, rozmiarów czy funkcjonalności. Można wybrać zarówno sporych rozmiarów podpaski, jak i mniejsze, a także kilka stopni chłonności oraz modele ze skrzydełkami (większa stabilność) oraz bez. W ostatnim czasie pojawiły się również wersje ekologiczne, bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Wymieniając artykuły higieniczne, dzięki którym można zagwarantować sobie higienę i komfort podczas okresu, warto wspomnieć o tamponach, których oferta dostępna jest tutaj: https://gentleday.pl/produkty/tampony,  a także o kubeczkach menstruacyjnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niezbędne elementy wyposażenie placu budowy
Niezbędne elementy wyposażenie placu budowy
Każda budowa, niezależnie czy małego domu, czy wielokondygnacyjnego biurowca, to ogromne wyzwanie logistyczne. Inwestor musi nie tylko zastanowić się nad […]
Ostatnie wpisy