Jak wznowić działalność gospodarczą?

Jak wznowić działalność gospodarczą?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadzenie działalności gospodarczej obarczone jest szeregiem ryzyk, które musi ponosić przedsiębiorca. Jednym z takich ryzyk jest możliwość niekorzystnego ukształtowania się rynku, w którym to ukształtowaniu przedsiębiorca nie odnosi oczekiwanych zysków. Na szczęście regulacje prawne sprawiają, iż można czasowo wyjść z takiej sytuacji. Rozwiązaniem jest zawieszenie działalności gospodarczej. Plusem zawieszenie działalności gospodarczej jest brak obowiązku płacenia świadczeń, a więc możliwe jest bezbolesne przeczekanie niepewnej sytuacji. Działalność gospodarczą można zawiesić na dowolny od 30 dni (w przypadku przedsiębiorców zarejestrowanych w CEIDG) oraz od 30 dni do 24 miesięcy w przypadku przedsiębiorców zarejestrowanych w KRS.

Wznowienie działalności gospodarczej

Istotą zawieszenia działalności gospodarczej jest jednak powrót do normalnego stanu rzeczy. W tym celu należy wznowić działalność gospodarczą. Wznowienie działalności gospodarczej jest bardzo proste i analogiczne do zawieszenia. Kluczową rolę odgrywa tutaj rejestr, do którego przedsiębiorca podlega obowiązkowemu wpisowi. Wznowienie działalności gospodarczej następuje na podstawie określonego wniosku. Należy w nim wskazać dzień wznowienia działalności gospodarczej, który musi odpowiadać czasowi na jaki zawieszenie może być dokonane oraz nie może być wcześniejszy niż dzień złożenia wniosku (w przypadku KRS).

Jak widać wznowienie działalności gospodarczej jest bardzo proste i sprowadza się do złożenia nie wadliwego wniosku. Żaden przedsiębiorca nie powinien mieć z tym problemu.

Artykuł napisany we współpracy z Biuro 24h, które świadczy usługi księgowości online.

Zobacz także: faktura on line.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym jest ubezpieczenie OC i jak wysoką wartość może osiągnąć?
Czym jest ubezpieczenie OC i jak wysoką wartość może osiągnąć?
Jednym z obowiązkowych ubezpieczeń w naszym kraju jest tzw. OC komunikacyjne samochodu. Gwarantuje ono kierowcy otrzymanie odszkodowania w sytuacji, gdy […]
Ostatnie wpisy