Lepszy taras drewniany czy kompozytowy?

Wybudowanie tarasu to inwestycja na długie lata. Warto więc dobrze zastanowić się nad materiałami z których będzie wykonany. W zależności od potrzeb, mamy do wyboru drewno lub kompozyt.

Moda na drewno

Tarasy drewniane są obecnie bardzo modne. Wyglądają bardzo elegancko, a przy tym niesamowicie pachną, gdyż są w 100% naturalne. Wymagają jednak dużo pielęgnacji – muszą być co roku impregnowane, aby zabezpieczyć je przed zniszczeniem. Taka operacja jest kosztowna i czasochłonna.

Dobrany gatunek drewna oraz utrzymanie go w dobrym stanie wpływa na trwałość. Najtrwalsze są materiały dębowe, które odpowiednio pielęgnowane mogą wytrwać kilkadziesiąt lat. O zaletach każdego z tych rozwiązań można dowiedzieć się na https://www.ideagarden.pl/.

Wygodne kompozyty

Wykonane z mieszanki PVC z trocinami tarasy kompozytowe mają wiele zalet. Są wygodne w użytkowaniu, wytrzymałe i nie wymagają konserwacji, a co ważne nie ma możliwości, aby zagnieździła się w nich pleśń. Wyglądają bardzo estetycznie i są popularnym materiałem.

Połączenie kompozytu z drewnem

Dużą nowością na rynku jest materiał WPC, łączący zalety drewna i kompozytu. Jest on odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, ataki grzybów i pleśni. Z wyglądu do złudzenia mogą przypominać 100 % drewno.
Wycena tarasu jest zróżnicowana, w zależności od wybranego materiału i jego ilości.

Te drewniane – wykonane z drewna wysokiej jakości są zawsze droższe, wymagają większego zachodu, ale z drugiej strony można się przy nich cieszyć naturalnością. Natomiast kompozytowe, to propozycja dla tych, którzy nie lubią lub nie mają czasu na impregnację.

10 miesięcy temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 10 =