O czym pamiętać przy planowaniu szkolenia?

O czym pamiętać przy planowaniu szkolenia?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przeprowadzenie szkolenia wiąże się nie tylko z przygotowaniem wartościowych materiałów dydaktycznych oraz merytorycznej treści, ale też właściwego pomieszczenia oraz jego wyposażenia. Decyduje to o wielu aspektach funkcjonowania osób uczestniczących w kursie, szczególnie aspekcie poznawczym, który obejmuje stopień skupienia i koncentracji, a także zapamiętywanie. Warto w tym miejscu wspomnieć o meblach eventowych, w których ważny jest nie tylko komfort, ale również sposób rozmieszczenia.

Siedziska muszą być przede wszystkim wygodne, a jeśli w planie kursu nie jest przewidziany wspólny stół dla wszystkich, to dobrze jest wyposażyć każde siedzisko w osobny pulpit, dzięki któremu łatwiej będzie robić notatki. Niezwykle ważny jest sam układ mebli, zapewniający komfort oraz przestrzeń. Krzesła nie powinny znajdować się zbyt blisko siebie, tylko w takich odstępach, by zapewniać swobodę ruchu. Skierowane powinny być w kierunku osoby prowadzącej.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Jeśli firma organizująca szkolenie na własnym terenie lub inny obiekt, któremu to zadanie zlecono, nie posiada na wyposażeniu wymaganej liczby siedzisk, można skorzystać z usług, jakie oferuje wypożyczalnia krzeseł. Lepiej jednak wtedy zdecydować się na spójną kolorystykę i wystawić na sali tylko jeden ich rodzaj. Oprócz takich praktycznych elementów, dobrze też wyposażyć miejsce szkolenia w rzutnik lub projektor do prezentacji multimedialnych oraz tablicę flip czart do zapisywania najważniejszych jej punktów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie meble wybrać do łazienki i na co zwrócić uwagę?
Jakie meble wybrać do łazienki i na co zwrócić uwagę?
Każde pomieszczenie w domu może być zaprojektowane w atrakcyjnym stylu. Producenci wyposażenia wnętrz proponują coraz to nowsze rozwiązania, które odpowiadają […]
Ostatnie wpisy