Rodzaj kleju, o którym prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś

Rodzaj kleju, o którym prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kleje topliwe to rodzaj kleju wrażliwego na nacisk (PSA), który może być stosowany do klejenia różnych materiałów. Większość klejów topliwych jest oparta na elastomerach termoplastycznych i jest dostępna w postaci granulek, proszków lub granulatów. Wejdź na stronę http://www.violetta-grafik.pl/kleje/termotopliwy/ żeby je obejrzeć.

Elastomery termoplastyczne

Elastomery termoplastyczne składają się z polimeru bazowego wykonanego z kauczuku butadienowo-styrenowego (SBR) i żywicy z estrów akrylowych. Zastosowanie tych materiałów zapewnia doskonałą przyczepność, wytrzymałość na ścinanie i zdzieranie na większości podłoży, w tym na papierze, kartonie, folii i laminatach foliowych.

Zastosowanie

Kleje topliwe są używane w zastosowaniach opakowaniowych od ponad 50 lat. Są one powszechnie stosowane do łączenia kartonów (zwłaszcza kartonów z tektury falistej), laminowania folii do kartonów z tektury falistej lub innych folii, a nawet przyklejania etykiet do kartonów z tektury falistej. Kleje topliwe mogą być nakładane metodą termotransferową lub ciśnieniową przy użyciu urządzeń ręcznych lub zautomatyzowanych.

Zalety

  • Szybki czas utwardzania – Kleje topliwe mogą utwardzić się w ciągu kilku sekund po wstrzyknięciu. Ponieważ utwardzają się tak szybko, topniki zapewniają doskonały czas trzymania dla operacji montażowych, takich jak pakowanie lub etykietowanie, gdzie części muszą być trzymane razem, podczas gdy są one przetwarzane przez zautomatyzowany sprzęt.
  • Elastyczne łączenie – Kleje termotopliwe oferują doskonałą przyczepność przy bardzo małych siłach odrywania w temperaturze pokojowej, co czyni je idealnymi do zastosowań wymagających elastyczności, takich jak podeszwy butów lub etykiety, które muszą wytrzymać zginanie i rozciąganie podczas przetwarzania lub wysyłki przed ostatecznym zainstalowaniem na produkcie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki sprzęt może usprawnić pracę w kuchni?
Jaki sprzęt może usprawnić pracę w kuchni?
Praca w gastronomii nie należy do najłatwiejszych, zdarzają się dni, kiedy klientów jest tak dużo, że brakuje rąk do pracy. […]
Ostatnie wpisy