Skup aut – miejsce na pozbycie się uszkodzonego pojazdu

Skup aut – miejsce na pozbycie się uszkodzonego pojazdu
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stare i niesprawne samochody zajmują miejsca parkingowe w wielu miejscach. Nie nadają się już do dalszego użytkowania, ponieważ są uszkodzone z powodu uczestnictwa w kolizji lub wypadku, albo głębokiej niesprawności technicznej, takiej jak np. awaria silnika. Wydaje się, że jedyną opcja jest odprowadzenie je na złomowisko, jednak zanim podejmiemy taką decyzję, warto sprawdzić jeszcze oferty lokalnych skupów aut. Tam zazwyczaj możemy dostać za samochód, którego remont jest już nieopłacalny, sporo więcej pieniędzy. W jaki sposób to działa?

Odzyskiwanie części

W przypadku złomowisk, zwanych często stacjami demontażu lub kasacji pojazdów, nie są ratowane żadne części zamienne. Wszystkie elementy, które nie są wykonane z metalu idą po prostu do utylizacji. Natomiast ogołocona karoseria jest wysyłana prosto do huty i tak naprawdę ona jest jedynym, na czym zarabia złomowisko. Właśnie dlatego na skupie aut możemy dostać sporo więcej, ponieważ z auta odratowane zostają jeszcze wszystkie te elementy, które są przydatne do dalszego wykorzystania.

Mechanizm zarobków

Jak widać, jeżeli zamiast złomowiska wybierzemy skup aut w Poznaniu, otrzymamy za stare auto więcej. Nie jest to w żadnym wypadku oszustwo, ani pieniądze za darmo. Firma prowadząca skup odzyskuje z auta przydatne jeszcze części zamienne i sprzedaje je na rynku wtórnym. Natomiast goła skorupa auta trafia, podobnie jak w przypadku stacji demontażu, do huty. Zarobek firmy jest więc większy, dlatego i klient dostaje więcej środków do swojej kieszeni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak usprawnić proces spawania?
Jak usprawnić proces spawania?
Żeby nasza firma przynosiła odpowiednie zyski, musi funkcjonować prawidłowo. Dlatego istotne znaczenie ma usprawnianie pewnych procesów. Jednym z najważniejszych działań […]
Ostatnie wpisy